آموزش و پژوهش

کارگروه آموزش و پژوهش انجمن گردشگری خوراک  و نوشیدنی دونار، با هدف تحقیق ،پژوهش، جذب علاقمندان به کارهای پژوهشی در حوزه گردشگری خوراک و نوشیدنی و گردآوری و معرفی  منابع مکتوب و همچنین منابعی که دستاورد تحقیقات میدانی است  با موضوع خوراک و نوشیدنی ، کار خود را در این انجمن آغاز نموده است.

تلاش کار گروه آموزش و پژوهش انجمن گردشگری خوراک  و نوشیدنی دونار، در جهت جمع آوری اطلاعاتی است که به طور تخصصی به موضوع گردشگری خوراک و نوشیدنی مربوط می باشد و می توان آن ها را در قالب آرشیوی جهت استفاده پژوهشگران، مستندسازان و علاقمندان عرضه داشت.

تغذیه و سبک زندگی سالم

کارگروه تغذیه و خوراک سالم در انجمن گردشگری خوراک و نوشیدنی دونار، با هدف ارائه برنامه ها در قالب مطالب مکتوب، تولید محتوا و برنامه های حضوری به شیوه کلاس و کارگاه های آموزشی با موضوع تغذیه سالم ، بهداشت مواد غذایی ، شیوه سالم و اصولی تهیه مواد غذایی و موارد اینچنینی ، فعال می باشد .

این کارگروه با آگاهی رسانی به مخاطبان ، علاوه بر این که در صدد کمک به بهبود وضعیت تغذیه جامعه است ، به آگاهی رسانی در مورد نقش تغذیه سالم در صنعت گردشگری و به اهمیت تغذیه سالم در گردشگری خوراک می پردازد .چرا که تغذیه سالم در گردشگری خوراک ، از مهم ترین نشانه های موفقیت این شاخه از گردشگری و موجب جذب گردشگران به این نوع از گردشگری می باشد .

در کارگروه تغذیه و خوراک سالم انجمن گردشگری خوراک و نوشیدنی دونار، با توجه به تغییرات تغذیه ای در سفر، به ویژه سفرهای خارجی، بایدها و نباید های علمی تغذیه سفر ، با بهره گیری از متخصصان مجرب را  تغذیه گردآوری و در اختیار علاقمندان و مشتاقان سفر قرار خواهد گرفت .

تشریفات

تشریفات یکی از بخش­های مهم گردشگری، و از جمله از مهم ترین فاکتورهای گردشگری خوراک و نوشیدنی به شمار می آید . موضوعی که در رفتار صحیح و میزبانی شایسته از گردشگر بسیار قابل توجه و با اهمیت است.

کارگروه تشریفات انجمن گردشگری خوراک و نوشیدنی دونار، با هدف آشنایی با مباحث تشریفات در گردشگری، ‌از جمله  آداب تشریفات در هتل ها و رستوران ها، تشریفات در سفر، آداب میز و سرو غذا و همچنین فرهنگ میزبانی غذای ایرانی و بین المللی، در انجمن گردشگری خوراک و نوشیدنی دونار ، فعالیت خود را آغاز نموده است .

آگاهی از تشریفات سفر به ویژه سفرهای بین المللی برای گردشگران و راهنمایان گردشگری ، می تواند سفر جذاب تری را رقم بزند.

در بحث گردشگری خوراک و نوشیدنی نیز آگاهی از تشریفات می تواند یکی از ارکان مهم به شمار آید که هم برای جامعه میزبان و هم میهمانان از اهمیت بالایی به ویژه در تعاملات برخوردار خواهد بود.

رویدادها

رویدادها و مناسبت های فرهنگی تقویم های ملی و بین المللی، جشنواره ها و همایش های خوراک، نوشیدنی و میوه متناسب با رویدادهای ملی و بین المللی با موضوعات مختلف از اهمیت زیادی  برخوردارند.

از آن جایی که گردشگری خوراک و نوشیدنی از تقویم پربار رویدادها بی نصیب نمانده و با توجه به پتانسیل های زیاد در این حوزه از گردشگری در جهت  برگزاری مراسم وجشنواره و همایش، کار گروه رویدادهای انجمن گردشگری خوراک  و نوشیدنی دونار تشکیل گردید.

هدف ازاین کارگروه ،‌ اقدامات مدیریتی جهت برگزاری مراسم ، همایش و  جشنواره ها، متناسب با روزهای ملی و جهانی مربوط به خوراک و نوشیدنی و همچنین رویدادهای فصلی مربوط به این موضوع در مناطق مختلف است .

از دیگر اهداف این کار گروه ، اهمیت دادن یا برگزاری رویدادهایی است که برای شناساندن هرچه بهتر و بیشتر گردشگری خوراک و نوشیدنی مورد توجه است و باعث آگاهی عموم  و همچنین توجه بیشتر به موضوع گردشگری خوراک و نوشیدنی می شود.

فهرست